ابزارهای سئو

ابزارهای سئو
امروزه باید کسب و کار شما در اینترنت دیده شود برای اینکه مشتریان شما، شما را به راحتی بیابند باید با سئو و ابزارهای آن آشنایی داشته باشید. با این ابزارها می توانید عملکرد سایت خود را به راحتی تحلیل وآنالیز کنید.
در این مقاله قصد داریم ابزارهای سئو را معرفی کنیم. لازم به ذکر است بعضی از این ابزارها رایگان و بعضی به صورت غیر رایگان می باشند.

GoogleAnalytics
گوگل آنالایتیکس یک ابزار رایگان برای آنالیز سایت شما می باشد. همانطور که از نام گوگل آنالایتیک مشخص است برای آنالیز سایت و نمایش اماری از، تعداد بازدیدکنندگان، مشاهده صفحاتی که بیشترین ورودی را از گوگل داشته اند، خروج از سایت، تحلیل ترافیک، منطقه جغرافیایی، همچنین نسبت کاربران جدید به کل کاربران و اطلاعات دیگری در اختیار شما قرار می دهد.
Google trends
یک ابزار آماری است در واقع گوگل ترند تعداد جستجوها را نشان نمی دهد تنها محبوبیت کلمه کلیدی را نمایش می دهد زمانی نتیجه می گیرید که در کنار آن از keyword planner هم استفاده کنید. همچنین گوگل ترند میتواند محبوبت یک کلمه را در یک منطقه جغرافیایی یا زمان خاص نمایش دهد.
Google Keyword Planner
یکی از قسمت های مهم در سئو سایت شما، پیدا کردن کلمات کلیدی مناسب برای کسب و کار شماست. مثلا، اگر سایت آژانس مسافرتی دارید، کلماتی مثل : تور ، سفر، بلیط و .. می تواند کلمه کلیدی شما باشد. این ابزار به شما برای یافتن کلمه کلیدی مناسب و مشاهده میزان جستجو آن کلمه کلیدی کمک خواهد کرد. فراموش نکنید که برای استفاده از این ابزارنیاز به وپی ان دارید.
Google PageSpeed Insights
یکی از عوامل مهم در سئو و رتبه بندی سایت، سرعت سایت میباشد. همچنین اگر ساید کندی داشته باشید فقط چند ثانیه در سایت شما میمانند و این نقطه ضعف یک سایت می باشد. این ابزار به شما برای مشاهده وضعیت سرعت سایتتان کمک میکند.

Google Search Console
این ابزار که مستقیم از سوی گوگل جهت کمک به مدیران سایت ارایه شده است شما را برای یافتن محتوای تکراری ، خطاهای سایت، لینکهای ورودی و خروجی، وضعیت ایندکس صفحات و نحوه نمایش سایت در نتایج جستجو و … یاری میکند.
GoogleMobile-FriendlyTest
سایت شما باید به گونه ای طراحی شده باشد که به راحتی روی موبایل نمایش داده شود. گوگل اهمیت زیادی برای سایت‌ها با رزولوشن‌های مختلف و دستگاه‌های مختلف تطبیق پذیر باشد قائل می شود. این ابزار وضعیت سایت شما را در این مورد نمایش می دهد.
Alexa
الکسا یک ابزار آنالیز است که توسط آمازون ارائه شده است. با این ابزار رتبه سایت خود را در جهان و کشور خود میبینید. با این ابزار از وضعیت کلمات ورودی و ساب دامینهای پر بازدید واین که بیشترین ورودی از چه سایتی می باشد یا چه تعدادی به سایتمان لینک داده اند را در اختیار ما قرار می دهد.
Open Site Explorer
این ابزار گزارشی از بک لینک ها دارد که قسمتی از آن به صورت رایگان و بعضی قسمت برای بررسی بیشتر و ارائه گزارش نیاز به پنل کاربری دارد. همچنین درصد اسپم بودن برخی بک لینک ها نمایش داده می شود.
Sitecheckup
سایت چکاپ به عنوان یک تحلیل‌گر، وب‌سایت را از نظرسئو آنالیز می‌کند و در راستای حل مشکلات موجود، راهکار‌های اثربخش پیشنهاد می‌دهد . با ارائه گزارش سئو داخلی به شما کمک خواهد کرد و امتیازی بین ۰ تا ۱۰۰ به سایت شما می دهد. همچنین خطاهای سایت شما را متذکر می شود.
Brow seo
این ابزار وضعیت نمایش محتوا و لینک‌های قابل دسترسی را نشان میدهد. اگر بخشی از محتوا یا لینک‌های شما در اینجا نمایش داده نشد مشکل محتوا را برطرف کنید.

برای دریافت مشاوره رایگان در مورد سئو سایت و بالا رفتن رتبه سایتتان با ما تماس بگیرید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

دوست دارید به بحث ملحق شوید؟
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *