انواع سئو

انواع سئو :

سئو داخلی ( on page seo )

سئو داخلی سایت را از جنبه های برنامه نویسی و لینک های داخلی و … مورد بررسی قرار می دهند. سئو داخلی سایت موجب نمایش صحیح سایت در نتایج جستجو و کسب رتبه در کلمات کلیدی مشخص با هر مطلب می شود. سئو درون صفحه، به طور کلی به محتوا و طراحی سایت وابسته است. سئو داخلی را میتوان با ویرایش محتوا و همینطور اعمال تغییرات در کدهای صفحه ارتقا داد.

همچنین به مجموعه اقداماتی گفته میشود که از مرحله خریداری هاست و دامنه شروع می شود و به طراحی داخلی سایت، سرعت لود سایت و سایر عوامل دورونی ختم می گردد این مجموعه اقدامات بر روی سایت انجام می شود.

سئو خارجی (off page seo )

سئو خارجی معمولا به مباحثی از قبیل ثبت سایت در موتورهای جستجوگر، ثبت سایت در دایرکتورهای معروف، گرفتن لینک و… میپردازند. منظور از سئو خارجی یا برون صفحه، اعتبار سایت شما در اینترنت است که بر روی رتبه سایت بسیار تاثیر گذار است. این مورد خیلی تحت تاثیر محتوا نیست و ارتقا آن کمی زمان می برد. شامل اقداماتی می شود که خارج از حوزه سایت ولی مرتبط به سایت می باشد مانند کار بر روی شبکه های اجتماعی و یا لینک سازی سایت و مواردی و عواملی که باعث ارتباط بر قرار نمودن با سایت شما می گردد .

کلاه سفید ( white hat)

سئو کلاه سفيد به مجموعه تکنيک‌ها، روش‌ها و استراتژي‌هاي که از قوانين و راهنمايي‌هاي موتورهاي جستجو تبعيت مي‌کنند، اشاره دارد. که اين به معني فريب يا دستکاري موتور‌هاي جستجو و يا کاربران به هيچ وجه نيست. اين همچنين به سئو اخلاقي نيز ياد مي‌شود. در این روش SEO، کارشناسان بهینه سازی از روش های استاندارد و پایه SEO استفاده می کنند که منجر به افزایش رتبه سایت در دراز مدت می شود. در این روش از هیچ تکنیک غیر قانونی ای استفاده نمی شود.

کلاه سیاه ( black hat)

سئو کلاه سياه اشاره به مجموعه‌اي از دستورات دارد که به منظور فريب و دستکاري الگوريتم‌هاي موتورهاي جستجو با هدف بدست آوردن رتبه بالا، بکار مي‌رود. اين مهم است که بدانيد اين‌ روش‌ها غير اخلاقي بوده و توسط هيچ موتور جستجويي تاييد نمي‌شود و بکارگيري اين روش‌ها خطر خارج شدن از فهرست پايگاه داده را براي هميشه در بر دارد.

کلاه خاکستری ( gray hat )  

سئو خاکستری را می توان حد وسط سئو سیاه و سئو سفید در نظر گرفتدر واقع  به استفاده ترکیبی از روش‌های سئو کلاه سیاه و کلاه سفید در بالا بردن سئو سایت نیز سئو کلاه خاکستری گفته می‌شود.
آنچه مسلم است، مفهوم سئو سایت با لینک سازی گره خورده و لینک سازی یک عمل دستی است و کاری که با دخالت مستقیم انسان انجام گیرد امکان خطا هم دارد.  بنابراین، تبدیل شدن ناخواسته سئو کلاه سفید به سئو کلاه خاکستری تا حدی قابل توجیه خواهد بود.

برای مثال خرید بک لینک یکی از روش‌های سئو کلاه سیاه است که گوگل شدیدا با آن مخالف است. اما بسیاری افراد با درج لینک‌های رایگان در سایت‌ها و تبادل لینک و امور مشابه اقدام به ساخت بک ‌لینک‌های مصنوعی می‌کنند. این روش، سئو کلاه خاکستری است.

2 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

دوست دارید به بحث ملحق شوید؟
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *