سئو چیست؟

سئو چیست ؟

کلمه seo  مخفف Search Engine Optimization  به معنی بهینه سازی موتورهای جستجو می باشد. به بیان ساده یعنی شما کارهایی انجام دهید تا گوگل سایت شما را در صدر نتایج خود در صفحه اول، با عبارت ها و کلمات مرتبط با موضوع شما قرار دهد.

یک سایت در ابتدای تاسیس، توسط هیچ کس دیده نمی شود. برای افزایش بازدید نیازمند سئو هستید. سئو موجب می شود سایت شما توسط کسانی که به دنبال محصول شما هستند دیده شود و کاربران و مشتریان خود را بدست آورید.

قطعا هم شما و هر کاربری در ۹۰ درصد اوقات، صفحه مورد نظر خود را در همان صفحه اول می یابد و دیگر وارد صفحات بعدی نمی شود. سئو کمک میکند تا کسب و کارتان بهتر دیده شود. آمارها نشان میدهد که درایران تقریبا ۹۹% جستجو ها از طریق گوگل صورت می پذیرد پس در بحث سئو و بهینه سازی سعی ما بر این است تا یک سایت را برای کاربران و گوگل بهینه نماییم .

به طور کلی سئو کمک می کند تا یک سایت:

  • بازدید بسیار بهتری داشته باشد
  • در صفحه نتایج موتور جستجو از رتبه بهتری برخوردار شود
  • با برند سایت مطرح شود
  • افزایش ترافیک داشته باشد
  • دردنیای تبلیغات مطرح شود
  • افزایش فروش محصولات داشته باشد

یکی از مواردی که از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد، جلب اعتماد موتور جستجو به وب سایت شما می باشد.

برای مثال شرکت گوگل یک سری استاندارد برای موتور جستجوی گوگل تدوین کرده که اگر سایت شما هر اندازه نزدیکتر به استاندارد های معرفی شده از طرف گوگل باشد، اعتماد گوگل نسبت به سایت شما و در پی آن رتبه سایت شما نسبت به رقبا افزایش خواهد یافت. لازم به ذکر است که این استاندارد ها همه ساله در بازه های مشخصی از سال آپدیت یا بروز رسانی شده و توسط گوگل منتشر می شود که وب سایت شما نیز می بایست دائماً با این استانداردها تطبیق داده شود.

برای دریافت مشاوره رایگان در مورد سئو سایت و بالا رفتن رتبه سایتتان با ما تماس بگیرید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

دوست دارید به بحث ملحق شوید؟
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *